Hakkımızda

Gayemiz:

Değerlerimizi benimsemiş profesyonel ve gönüllü çalışanlarımızla, öğrencilerimizin “ahsen kıvamına” (en güzele) erişmelerine vesile olmaktır. Bunu gerçekleştirebilmek için de ilim, irfan, beceri ve hizmet merkezli çalışarak, programlar ve projeler yaparak, organizasyonlar düzenleyerek, bu doğrultuda eserler ortaya koyup insanlığa faydalı bireyler yetiştirmektir.

Yurdumuz 90 kişilik kapasitesi ile Üniversite gençliğine hizmet vermektedir. Birer, ikişer ve üçer kişilik odalar, yemekhane, kütüphane ve ortak alanları ile öğrencilerimizin okul dışında da rahat bir şekilde vakit geçirmeleri için kendilerine elverişli imkânlar sunmaktadır. Yurdumuz 24 saat sıcak su, internet, hafta içi kahvaltı ve akşam öğünleri (öğlen çorba ikramı)– hafta sonu üç öğün yemek hizmeti ile öğrencilerimize hizmet etmektedir.

Bir milletin geleceğine yapılan en önemli yatırım, kaliteli insan yetiştirmektir. Özel Hüdayi Simav Erkam Yüksek Öğrenim Yurdu, Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı’nın Simav’da ki yükseköğretim erkek öğrenci yurdu olarak bu minvalde hizmet vermektedir.  http://hudayivakfi.org/